Twitter Yardımcısı

Twitter’da bir çok işlem için zaman bulamayabilirsiniz. Daha aktif kullanım için işlemleri otomatikleştirmeniz gerekir.

Twitter’da hesabınızı daha aktif kullanmak için TechUmut Twitter Yardımcısı eklentisini sizler için hazırladım. Eklenti ile neler yapabileceğinizi elimden geldiğince açık ve kısa şekilde anlatmaya çalışacağım.

Eklenti ile neler yapabilirsiniz?

Her gün düzenli takip yaparak ayda ortalama 5-10 bin takipçi edinebilirsiniz. Hesaplarınızla dikkat çekmek için retweet ve beğenmeyi daha kolay hale getirebilirsiniz. Takipçilerinize direkt mesajlar gönderebilir ya da mesajlarınızı ayrıca bir uygulama kullanmadan temizleyebilir, spam bildirebilirsiniz. Bunlar başlıca özellikler. Dilerseniz başlıklar halinde tek tek açıklayayım.

Eklenti nasıl çalışır?

TechUmut Twitter Yardımcısı eklentisini kurduğunuzda yukarıda fotoğrafta da görüldüğü gibi tweet oluşturma butonunun hemen sağında bir menü ikonu gözükecektir.

 

Takip Et Bağlantısı

 

Bir kullanıcının takip ettiklerinde, takipçilerinde, kişinin tweetlerinde(rt yapanları ve beğenenleri), arama sonuçlarında ve etiketlerde (rt ve beğeni yapanları ya da tweet atanları takip eder) bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Takip filtrelerini yukarıdaki görselde görebilirsiniz. Filtreleri seçeneklerden ayarlayabilirsiniz.

Takipten çık Bağlantısı

 

Takipten çık bağlantısını ve Ctrl+Alt+U kısayolunu takip ettiklerinizin listesinde kullanın. Takipten çıkma işlemi olarak tüm hesapları takipten çıkabileceğiniz gibi, seçeneklerden sizi geri takip etmeyenleri veya pasif hesapları tarih girerek son tweet tarihine göre ayarlayıp takipten çıkabilirsiniz.

Kaldığınız yerden devam etme özelliği

Takipten çıkma işleminde eğer Türkçe tweet atmayanları, sizi geri takip etmeyenleri ya da pasif hesapları takipten çıkıyorsanız işlemin nerede kaldığı kaydedilir. Takipten çıkma sırasında işlemi sonlandırmak isterseniz ya da bilgisayarınız kapanırsa vb durumlarda tekrar aynı hesap olmak şartıyla takipten çıkacağınız zaman bir bildim alırsınız.

 

Eğer kaldığım yerden devam et derseniz hızlı bir şekilde kaldığınız yere kadar kullanıcıları açar ve takipten çıkma işlemini kendisi başlatır. Eğer 10 sn içinde işlem yapmazsanız baştan başlar ve takipten çıkmaya devam eder.

Bu işlemde en son takipten çıkma işlemi yaptığınız Twitter hesabınızın kaydı tutulur. Başka bir hesaba geçip takipten çıkma işlemi yaparsanız bu bildirim penceresini göremeyeceksiniz. ve o hesabın kaydını tutmaya başlayacaktır.

Takipten çıkma seçeneklerini yukarıdaki görselde görebilirsiniz.

Beğen Bağlantısı

Artık sadece takip etme ve takipten çıkma değil bunun yanında anasayfadaki tweetleri ve bir kişinin profilinde tüm tweetleri otomatik favoriye ekleme özelliği de ekledim. İşlem günlük 1000 favori limitiniz dolana kadar devam eder. Durdurmak isterseniz yine ESC ya da durdur bağlantısnı kullanabilirsiniz.

Beğeni Sil Bağlantısı

Beğeni silme işleminde tüm beğenilerinizi silebileceğinzi gibi belirli tarih aralığında atılan ve sizin beğendiğiniz tweetleriden beğenilerinizi kaldırabilirsiniz. Dilerseniz bir kişinin profilinde yaptığınız beğenileri de girip beğeni sil diyerek kaldırabilirsiniz.

RT Yap Bağlantısı

 

Eklentinin 1.5.6 sürümünde eklenen bu özellik ile artık anasayfadaki tweetleri ve bir kişinin profilindeki tweetleri kolayca RT (retweet) edebileceksiniz. Bu uygulama daha sonra, arama sonuçlarında ve listelerde de çalışacak şekilde güncellenecektir.

DM Gönder Bağlantısı

DM gönder bağlantısını kullanarak oluşturacağınız 10 farklı (içinde url ve @ile başlayan kullanıcı adı bulunmamalı) DM’yi günlük dm limitiniz (1000) dolana kadar takipçilerinize DM gönderebilirsiniz. DM göndermek için dilerseniz bir sayı girersiniz ya da takipçilerinizin içinden bir kullanıcıya kadar dm atmasını sağlayabilirsiniz. 10 farklı DM oluşturma sebebim, aynı DM’yi birçok kişi gönderdiğinizde Twitter sizi bir süre DM atma yasağına tabi tutuyor. Bu durumdan kurtulmak için 10 farklı DM’yi takipçilerinize rastgele birini seçip eklenti otomatik atacaktır.

Gönderdiğiniz 10 mesaj tarayıcı verilerini temizleyene kadar kaydolur ve her seferinde aynı mesajı yazmak zorunda kalmazsınız. (versiyon 1.2.3 +)

Kişi Ara Bağlantısı

Daha önce eklentide yer alan takip listesi özelliği bazı kullanıcıları rahatsız etmesi üzerine kaldırmıştım. Şimdi takipçilerini takip edecek kullanıcı bulma sıkıntısı çeken arkadaşlar için kişi bulma özelliği ekledim. (v1.3.4)

Eklenti seçeneklerinde yer alan takipçi sayısı aralıklarını belirleyip arama yaptığınızda takipçi aralığındaki kullanıcıları listenin en üstünde listeler ve hesapların takipçi ve takip eden sayısı profil bilgisine yazılır.

Bu özelliği daha iyi anlamak için kişi ara özelliğini bir kez çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Paylaş Bağlantısı

Paylaş bağlantısını kullanarak bu yazıyı Twitter’da paylaşabilirsiniz. Bunu yaparak eklentiden daha çok kişinin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

RT’leri Kapat Bağlantısı

Takip ettiklerinizin yaptığı RT’leri anasayfada görmek istemiyorsanız bu seçeneği takip edilenler listenizde kullanabilirsiniz.  Takip ettiklerinizin sayısına göre süresi değişebilir.

Sessize Al Bağlantısı

Takip ettiklerinizin yaptığı paylaşımları görmek istemiyorsanız günlük 200 limiti dahilinde kullanıcıları sessize alabilirsiniz. Henüz sessize almada bir filtre yok ve takip edilen herkesi sessize alacaktır.

Direkt Mesaj Araçları

 

Eklenti ile DM’lerde mesaj içeriğinde geçen ibareyi ya da gönderen adına göre arama işlemi yapabilirsiniz. Dilerseniz Gelen mesajlarda ya da giden mesajlarda arama yapabilirsiniz. Arama sonucunda listelenen mesajları toplu halde silebilir ya da spam olarak bildirebilirsiniz.