Akıllı telefon kullanan çoğu insan, hayatında en az bir defa telefonun kaybediyor. Ne yazık ki birçok kullanıcının da telefonu çalınabiliyor. Peki, akıllı telefonunuzun kaybolması ya da çalınması durumunda ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? İşte, pratik yöntemlerle kayıp akıllı telefon bulma yöntemleri:

Kayıp Akıllı Telefon Bulduran 2 Uygulama 

Telefonunuzu kaybolur ya da çalınırsa yapmanız gereken çok basit bazı çözümler bulunuyor. Bu çözümler arasında ilk başta gelen akıllı telefonunuza bazı uygulamaları yüklemek ve aktif hale getirmektir. iPhone’umu Bul ve Cihazımı Bul adındaki 2 adet kayıp akıllı telefon bulduran uygulama, telefonunuzda yüklü ve aktif halde bulunuyorsa kayıp iOS ya da Android cihazınızı, farklı bir telefon yardımı ile kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca, bazı özellikler sayesinde telefonunuzu uzaktan yönlendirebilirsiniz.

Kayıp Akıllı Telefonunuzu Bulmak İçin Ne Yapılmalı? 

Kayıp ya da çalınan telefonunuzun uzaktan kontrol edilebilmesi için cihazınızın konum verilerinin açık olması gerekiyor. Akıllı telefonunuzun konumunu tespit edebilmek için ise telefonunuzun aktif olarak internete bağlı olması gerekiyor. Eğer kaybettiğiniz telefonunuzda internet bağlantısı yok veya konum verisi aktif halde değilse, ne yazık ki cihazınıza uzaktan bağlanmanız mümkün değil. Bunların yanı sıra, Android işletim sistemi bulunan cihazlarda Cihazımı Bul uygulamasını, iOS işletim sistemi bulunan cihazlarda ise iPhone’umu Bul uygulamasını aktif duruma getirmeniz gerekiyor. Cihazınızın “Ayarlar” bölümüne girerek her iki uygulamayı da aktif hale getirebilirsiniz.
0 CommentsClose Comments

Leave a comment